Masopust s P.V.A. (Recenze)

29. ledna 2017 v 20:20 | Indián |  Hudba a kapely

Čas si zase dát po nějaké té době recenzi. Dnes se mrknem na legendární punk kapelu P.V.A. z Plzně a jejich nový album pojmenované Masopust s P.V.A..




Tříčlenná panková kapela v roce 2016 vydala po několika letech nový album. Tahle věc má 11 tracků s 4 bonusama v podobě písniček v jiném jazyku. Všechny songy se dělaly ve spolupráci s Pavlem Masopustem, který obsluhoval elektrické klávesy, díky němu dostalo album nový nádech a název :).

Obal má zajimavý (až možná dětinský) design, jenž význačně doplňuje nijak ,,tvrdou,, hudbu. Kromě kvalitně zpracovaného obalu je tu booklet s textama písniček a fotkama kapely.

Hudba má punk-folkový nádech s dopňujícími se klávesy, tím písničky zjemnily svou tvář a už nejsou tak tvrdě vyhlížející jako kdysi. Mně se tento styl líbil, i když uznávám, že pro dlouholeté fanoušky téhle kapely to může být zarážející skutečnost. Pěkně postavené texty, které se nevyhýbají humoru a dobře zvolené rýmy se k hudbě hodí. Písničky na sebe dobře navazují, nějaké mají téma vyhořelých třicátníků a nektěré zase problémy dnešní moderní doby, ale pořád jsou podávany s lehkou nadsázkou a vtipem.

Co bych asi novému počinu P.V.A. vytkl jsou bonusy, které, jak jsem už zmiňoval, jsou v cizém jazyku (němčina/polština), nemohu si pomoc, ale k albu mi to nějak nesedlo, asi je to tím cizím jazykem, jenž u punku moc nevídám, a proto mi to přišlo spíše směšné, než nějak hudebně obohacující. Dále se mi moc nezamlouval design obalu u CD, ale věřím, že to je už věc názoru a vkusu každého jedince. :-)

Hodnocení: 4/5

+ příjemně znějící hudba
+ vydařený experiment s elektrickými klávesy
+ zábavné texty

- cizojazyčné písničky
- design obalu

Tracklist:


1) Alenka
2) Trůda
3) Světlo
4) Postava
5) Silnice
6) Libuše
7) Přistávám
8) Změna
9) Trávník
10) Princezna
11) Flek

Info:

Název: Masopust s P.V.A.
Žánr: folk-punk
Nosič: CD
Počet songů: 11 + 4 bonusy

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sabča sabča | Web | 2. dubna 2017 v 16:47 | Reagovat

pěkný blog
zvu tě na svůj :-)

2 Rony Rony | 27. června 2017 v 23:29 | Reagovat

[1]: děkujeme, podívám se :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama