PunkovⒶ smršť !

27. října 2016 v 22:25 | Indián |  Hudba a kapely

Ačkoli kvůli každodenním povinnostem nemám čas psát na blog, na novou hudbu ve vodách punku a hardcoru si čas rád udělám. Vybral jsem tři zajimavé hudební projekty posledních měsíců.

1) Sounds of Anti-Fenix

Rozhodně nejzajimavější a nejprospěšnější projekt vytvořila Anarchistická federace a Chyba records. Oslovili 13 interpretů, aby jím každý poskytl svůj singl. Singly pak poskládaly na samotnou kompilaci. Kompilace vyšla na CD a digitálně, výtěžek z každé prodané kopie jde na pomoc vězněných či stíhaných anarchistů. Podnět k vytvoření CDčka je kauza stíhaného anarchisty Martina Ignačáka.Na albu jsou skvělý interpreti jako hardcorová kapela Gattaca, výborný rapper Kolona nebo nadaný akustický projekt Proti všem. Na CD jsou povedené písničky, hudba rychle plyne a pestrý výběr hudebních žánrů zajistí, že se nebudete nudit. Kompilaci si můžete poslechnout na Bandcamp.

2) MeinhoF - Endless War

Před rokem vydala londýnská partička svoje páté album Endless War. V září jim album vyšlo na černém vinylu. MeinhoF hraje hardcore / raw punk až d-beat punk do crustu. Tahle tříčlenná kapela má za front(wo)mana zpěvačku, díky jejímu hlasu má kapela ten správný říz a spád, který budete cítit i na tomhle albu. Album vydali kromě zmíněného vynilu i na CD. Vynil můžete sehnat dokonce v českých distrech. Jako ochutnávku dali 3 skladby na jejich Bandcamp, kde si je můžete také zadarmo stáhnout.


3) demo by Causes

Poněkud záhadná skupina je Causes. Na internetu, krom dema, nejsou žádne informace o kapele. Toho málo co se dá zjisit říká, že pocházejí z Německa, přesněji z Hannoveru. Jedna věc je ale jasná, hrajou skvělý punk. Žádný dlouhý odrhovačky, energeticky vlítnou do dema a rozmrdají vaše ušní bubínky během pár minut. Než se nadějete, je už po všem. Skvělý,krátký a účinný. Bandcamp zde.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama