DonT Stop (film)

23. září 2016 v 14:29 | Rony |  Punk někde jinde než tady

"Jednou až skončíme tlustý, plešatý a připosraný si budem už jen stěžovat, že nejlepší roky jsou v prdeli. Dobře budeme vědět, že nejlepší to bylo právě teď.." To je jedna z hlavních myšlenek filmu DonT Stop.

Výsledek obrázku pro dont stop 2012


Musím se přiznat, že zezačátku jsem od československého filmu z roku 2012, který režíroval Richard Řeřicha, nic moc nečekala. Ale překvapil mě.
Film se odehrává v roce 1983 v Československu, kdy k nám punk teprve přicházel. Hlavní postavou je zde Miki (Patrik Děrgel) - osmnáctiletý student, který se svým kamarádem Dejvidem (Lukáš Reichl) chce založit kapelu. Všechno to začne novou deskou od The Clash-London Calling. Seženou zkušebnu, basáka i nástroje a už to jede.
Film doprovází punk-rocková hudba, která mě ale trochu zklamala, chyběly mi tam písničky od českých kapel, které v té době také vznikaly. Jinak má film, ale skvělou atmosféru a i herecké obsazení je dobré. Mohlo by být lepší, ale o to v tomto filmu nejde. Spíš se snaží ukázat, že se dá žít heslem No Future.
Vše se odehraje během jednoho roku, kdy se kapela snaží prorazit.
Není to, ale jen kýčovitý příběh o pár pankáčích. Nechybí tu konflikty mezi členy kapely a problémy doma. Konec je trochu zvláštní, ale zároveň k zamyšlení.
No, přesvědčte se sami, film jsem si stáhla zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama