Bojkotovat olympiádu ?

27. července 2016 v 18:13 | Indián |  Anarchie

Zabrousím do vod anarchie a zkusím se zamyslet, proč (ne)bojkotovat letní olympijské hry v Brazilii. Z jakého důvodu vůbec bojkotovat svátek sportu ? Sociální, politické a ekonomické problémy jsou odpovědí.Tak dobře, zas takový anarchista, respektive aktivista, nejsem abych vydržel bojkovat tuto sportovní událost a s chutí zafandím našim sportovcům,ale každopádně stojí za zamyšlení, proč se koukat na letní olympijské hry skrz prsty.

Brazílie má velký problém, kvůli finanční krizi (která vznikla také díky Mistroství světa ve fotbale a nadcházející olympiádě) není schopná platit důchody a mzdy. Proto nejde pochopit, proč se Brazílie ujmula takto ekonomicky náročných akcí, když není schopná je finančně zajistit ? Ovšem místo toho aby se snažili situaci uklidnit a zaplatili mzdy či důchody, tak peníze stále pumpují do olympiády, jenže ta bude stejně prodělěčná, jelikož se neprodávají vstupenky na sportovní zápasy. Každopádně se vlastně ani nejde divit tomu, že peníze dávájí stále do olympiády, když ještě nemájí pořádně dostavěné a hotové stadiony. A jako třešnička na dortu je nevyčištěná, špinavá zátoka Guanabara, kde by se prý údajně měli konat jachtařské soutěže. Takto špinavá zátoka, díky průmyslovým továrnám, je sice nezdravá pro lidi, ale hlavně nebezpečná pro přírodu, která je samozřejmě v zátoce úplně mrtvá. Zátoka se vlévá do moře, kde škodí a zabíjí podmořský život.


Zátoka Guanabara je hotová ekologická tragédie. Město je líný tento problém vyřešit.

Tyhle skutečnosti se samozřejmě nelíbí normálním lidem, kteří problémy Brazílie schytají nejintenzivněji. Státní zaměstnanci, anarchisté, mladí lidé či důchodci hromadně vycházejí demonstrovat do ulic pořadatelského města Rio de Janeiro, kde naražejí na agresivitu a bezohlednost policie. Policie se nebála použít slzný plyn či zábleskové granáty, aby demonstrace rozpustili. Chytili také několik demonstrantů a odvezli je na policejní stanice.


V Brazílii a především ve městě Rio de Janeiro je napjatá situace.

Stát se zalekl těchto skutečností a v průběhu olympiády pošle do ulic kolem 50 tisíc policistů a záchranářů, také kvůli terorismu a stoupající kriminalitě lídí, kteří zneužívají situace v Brazílii.

Zdroje:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lesik23 Lesik23 | Web | 9. března 2017 v 17:13 | Reagovat

už je to sice pasé, ale i tak... je to demence a ignorantství... četla jsem o tom v Novým Prostoru, tam psali ještě o hromadným nedobrovolným vystěhováváním lidí kvůli vytvoření prostoru pro sportoviště...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama