Alba poslední doby

12. června 2016 v 13:52 | Indián |  Hudba a kapely

Nevím jestli tobě taky, ale mně příjde tenhle rok takový albový. Respektive se mi zdá, že každá druhá kapela v roce 2016 vydává nějaký album. Hodně kapel se album chystá vydat, nějaké kapely už album vydaly. Na ty, co album vydaly, se dneska zaměřím a ukážeme si pár desek, jenž mě zaujali a vyšly v roce 2k16.
1) Resurgo - V zajetí myšlenek

Tahle méně známá kapela sice existuje už od roku 2008, ale naplno se rozjela až kolem roku 2015, kdy začali pracovat na suprovém albu V zajetí myšlenek. Album kluci dodělali ještě v dubnu roku 2015, ale vyšlo až v květnu 2016 u Papagájův Hlasatel Records.
Kapela má čtyři členy ostřílené z kapel jako Zeměžluč nebo My Dead Cat. Hrajou především punk-hardcore a punk-rock. Navíc kapela začala koncertovat. Takže je se na co těšít, vypadá to na další pěkný nahrávky a koncerty.


Na albu je především melodický punk-hardcore. Dílo obsahuje 10 nahrávek. Často se mění styl písniček a tak album nikdy neupadne do monotónnosti. Občas se zpívá minimálně, občas hodně, jednou se nezpívá vůbec,jednou je písnička uřvaná, podruhý ne... Album docela experimentuje a to se mi líbí. I přes to na sebe songy dobře navazují. Album si můžeš poslechnout na Bandcampu nebo Bandzone, kde si můžete dokonce 2 písničky zadarmo stáhnout.


info:

Name: Resurgo - V zajetí myšlenek
Žánr: punk-rock/punk-hardcore
Nosič: LP
Počet songů: 10

2) Architects - All Our Gods Have Abandoned Us

Jedinná kapela ze zahraničí z tohoto článku. Také nejslavnější a nejstarší.
Pocházejí z Velké Británie a stihli už vydat sedm alb. Ta poslední, sedmá, je z roku 2016. Novou desku vydali po dvou letech. Nutno říci, že kapela hraje hardcore a metalcor, než punk-rock. Ale co, hardcore od punk-hardcoru zas tak vzdálený není. Architektů je pět a 31. října budou hrát v České republice v klubu Roxy.


Album má 11 písniček, jenž vás nenechají vydechnout do poslední vteřiny. Album má nějaké pomalejší a nějaké rychlejší písničky, které se navzájem doplňují. Občas jsou až písničky depresivní jako třeba u All Love is Lost. Jediné album z mých třech výběrů toto vyšlo jak na CD, tak i na LP, samozřejmě je i na iTunes nebo třeba Google Play Music. Mimochodem album vyšlo u slávného labelu Epitaph Records, které vlastní významný punk-rocker Brett Gurewitz. Tak ono to album nakonec nějaké spojení s punkem má :-).


Album si můžeš poslechnout na Youtube.

info:

Name: Architects - All Our Gods Have Aboned Us
Žánr: Metalcore/Hardcore
Nosič: LP,CD
Počet songů: 11

3) Kovadlina - Životy těch druhých

Ne, tohle není ta známá metal-punková kapela z Hořovic, ale nová kapela z Prahy, hraje punk-hardcore a svůj debut měla teprve v roce 2016 a to povedeným albem Životy těch druhých. I když jsou to nováčci, tak aktivní jsou dost. Vydali nové album a k albumu udělali EP (kde je navíc ještě jedna nová písnička). Členů má kapela čtyři a jsou připraveni aktivně koncertovat. Úžasný


Jejich nová a jedinná deska je v Česku ještě něco neokoukaného. Zajimavý melodický punk-hardcore se zastřeným hlasem u každé nahrávky. Nějaké písničky tě donutí k zamyšlení, ale nepřestanou bavit. Songy jsou různě dlouhé a melodické. Výborně doplněné doprovodné vokály občas i se ženským hlasem. Dobře nasazené rýmy a rychlost písniček dodají albu pěknou atmosféru. Album si můžete poslechnout na Bandcampu.


info:

Name: Kovadlina - Životy těch druhých
Žánr: punk-hardcore
Nosič: LP
Počet songů: 10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama