Květen 2016

Kapela Driák

30. května 2016 v 17:55 | Indián |  Hudba a kapely

Dneska Ti představim kapelu Driák. Skupina už nějaký ten pátek na české punkové scéně působí a nehrají vůbec špatně. Navíc mají zasebou už pár povedených alb a videoklipů.


Iggy Pop v Praze!

28. května 2016 v 12:25 | Rony |  Novinky

Iggy Pop pravým jménem James Newell Osterberg známý též jako Kmotr punku se ukáže v sobotu 25. června v Praze na Výstavišti Holešovice!


Letní festivaly

26. května 2016 v 19:03 | Rony |  Festivaly
Blíží se léto a protože většina z vás ho asi nechce strávit celé u babičky je dobré vědět o nějakých punkových festivalech.

Pod Parou fest
Jeden z nejznámějších punk-rockových festivalů je asi Pod P@rou fest. Festival je pořádán už od roku 2003. Letos se tedy uskuteční již 14. ročník. A to ve dnech 27.-30.7.2016 ve Vyškově. Kromě punk-rocku si poslechnete i ska, hardcore, rock 'n' roll, Oi!, ...
Vstupné na místě je okolo 1200 (pro děcka do 12-ti let je to zdarma a 12-15 vyjde levnějc), což je poměrně dobrá cena. Festival tedy trvá cca 4 dny a uslyšíte zde ať už česko-slovenské nebo zahraniční punkové legendy. Například: The Exploited, U.K. Subs, Sham 69 a z českých: Plexis, E!E, Znouzectnost, N.V.Ú., SPS... a další.
Spaní je možné ve stanech, ale pochybuju že vůbec půjdete spát :) Více informací najdete zde.

Brněnec fest aneb Punkovey klystýr
Festival Brněnec fest pořádá kapela Vision days už 17. rokem. Dnešní rok bude zase v Brněnci u Svitav už 25.6.2016.
Festival je jednodenní a za cenu 300 kč. Můžete zde slyšet třeba kapely E!E, SPS, The Fialky a pak samozřejmě Vision Days a mnoho dalších. Oficiální web festu najdete zde.

Summer Punk Party
Pátý ročník punkového festivalu se uskuteční 19.-20.8.2016 ve Volyni. Na celý festival vás to s koupí na místě vyjde tak na 390 kč a zahrajou vám tam například kapely Dog Eat Dog, The Fialky, RozpoR, Plexis, Piates Of The Pubs, ... a další. Informace o akci najdete například na bandzone nebo na FB.

Mighty Sounds
Další známý festival je Mighty Sounds. Cena je sice nic moc (okolo 1500), ale je zde veliký výběr kapel. Neměli by jste si nechat ujít legendární The Casualties, Wisdom In Chains, War On Women a pak třeba i české The Fialky, Punk Floid nebo Sto Zvířat. Nebude se hrát však jen tradiční punk-rock, ale i ska, rock´n´roll, HC, psychobilly, rap,...
Fest se koná 22.-24.7.2016 v Táboře. Více si můžete přečíst zde.

Za Koule Punk Fest
V Modré Vopici se 30.6.2016 koná Za Koule fest. Zaplatíte za něj jen 200kč a skvěle oslavíte konec školního roku. Dobrej začátek prázdnin ne? ;)
Modrá Vopice je music club ve Vysočanech (Praha 9), takže pražáci to nemaj daleko. Přijedou sem i N.V.Ú. z Hradce Králové a taky dvě kapelky až z Bratislavy.

Festivalů je samozřejmě více, většinu najdete na punk.cz, bandzone, FB...atd

Just Wär - The Last Goodbye (Recenze)

15. května 2016 v 19:36 | Indián |  Hudba a kapely

Pražští Motörhead alias Just Wär vytvořili limitovanou edici CDs k jejich desce,kterou před rokem vydali. CD potažmo EP se jmenuje The Last Goodbye a je to pořádně našlápnutý hardcore punk od začátku až do konce. Jak se jim album povedlo ?Kde sehnat Steelky

2. května 2016 v 6:20 | Rony |  Punk někde jinde než tady
Steelky k punku už tak nějak patří (hlavně při pogu je za ně člověk rád), ale bohužel to není uplně levná záležitost. Já ještě donedávna měla jen nějaké staré kožené boty po mámě, ale s blížícím se létem v nich přestávalo být nejlíp. Nyní mám černé 10ti dírkové steely se šroubovanou podrážkou a kovovou špičkou.
Koupila jsem je přes internet (přišlo mi to jednodušší) zde asi za 1 700 Kč s DPH (s dopravou asi 1 850 - už si to přesně nepamatuji). Což je dobrá cena, protože jinde jsem je viděla za dva litry a víc. Mám je pár týdnů a zatím drží. Jediné co se zatím stalo: zlomila se kovová destička na podrážce, odtrhlo se jedno poutko, trochu se ''potrhala'' kůže. Myslím, že to se ale dalo čekat už po prvních pěti minutách v pogu. Jinak, doprava byla rychlá (naštěstí to nebylo přes českou poštu)-asi tři dny.
Zde je několik dalších obchodů, kde se dají steelky zakoupit:
www.selma-steel.cz (odtud mám steely já)

Samozřejmě je i spousty dalších obchodů (především zahraničních), ale co se týče ceny a dopravy mi tento přišel asi nejlepší.