Punk filmy

19. dubna 2016 v 17:46 | Rony |  Punk někde jinde než tady
Historie punku sahá až po 70tý léta a zatu dobu se ''objevil'' i v mnoha filmech. Pro začátek jich tu pár přidám a později snad připíšu další.

CBGB:Kolébka punku
Americký film z roku 2013, který režíroval Randall Miller. Film se odehrává v ulicích New Yorku, ale především v klubu CBGB, který, jak už říká název filmu, byl takovou ''kolébkou punku''. Hlavní postavou je Hilly Kristal, kterého zde hraje Alan Rickman.
Skoro celý film se v částech odehrává v komiksu. V komiksu časopisu Punk.
Uvidíte jak vznik klubu, tak i koncerty odehrávající se uvnitř. Nahlédnete i do zákulisí, kde se seznámíte s Hillovými problémy jak s financemi tak i v rodině a mezi přátely. Zároveň si budete moct ''poslechnout'' mnoho kapel a i významných zpěváků/zpěvaček. Například Iggy Pop, Patti Smith, Ramones, The Dead boys, Television, Blondie...atd. Bohužel ve filmu nejsou opravdové záznamy z koncertů, což mi tam trochu chybělo.
Určitě stojí zato film vidět. Objevíte historii a tajemné zákulisí slavného ameriického klubu i samotného Hilly Kristala.

Sid and Nancy
Hudební životopisné drama z roku 1986. Režisér Alex Cox ve filmu ''sleduje'' vztah Sida Viciouse (Gary Oldman) a Nancy Spungen (Chloe Webb). Film ukáže Sidovu světlou stránku, ale kdo zabil Nancy je i tady stále záhadou. Přestože herecký výkon nestojí za moc, film dokáže dojmout a přinutí zamyslet se.

Policejní akademie (první díl)
Americkou komedii z roku 1984 režíroval Hugh Wilson. Nevím, zda se dá zařadit do ''punk filmů'', ale určitě se tam punk trochu objevuje. Jak už název vypovídá, děj se odehrává v policejní akademii, která se vyjímečně otevře pro všechny bez ohledu na pohlaví, rasu, věk, postavu, vzdělání, nábožeství...Film musí člověk brát s trochou nadsázky a musí mít pochopení pro hlavní postavu-Mahoneyho (Steve Guttenberg).
Děj dává i smysl a člověk se zasměje. Doporčuji skouknout.

SLC punk!
Film o dvou punkerech ze Salt Lake City z roku 1998 režíroval James Merendino. Stevo (Matthew Lilard) a Heroin Bob (Michael A. Goorjian) vás postupně ''seznámí'' s lidmi v jejich okolí a otevřou vám oči co se týče anarchie a punku z jejich pohledu. Ve filmu se děj protíná se Stevovýmy úvahamy. Nedá se tam vše pochopit hned, ale člověk se díky tomu dokáže zamyslet ''nad životem''. Film se mi líbil, ale konec byl docela překvapivý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama