Duben 2016

Jak našít nášivku

24. dubna 2016 v 11:51 | Indián |  DIY

Před nedávnem jsem surfoval na internetu o nášivkách a překvapilo mě, kolik různých lidí si stěžuje na diskuzních forech, že neví, jak našít nášivku. Rozhodl jsem se tedy, že udělám stručný návod, jak na to.


Punk filmy

19. dubna 2016 v 17:46 | Rony |  Punk někde jinde než tady
Historie punku sahá až po 70tý léta a zatu dobu se ''objevil'' i v mnoha filmech. Pro začátek jich tu pár přidám a později snad připíšu další.

CBGB:Kolébka punku
Americký film z roku 2013, který režíroval Randall Miller. Film se odehrává v ulicích New Yorku, ale především v klubu CBGB, který, jak už říká název filmu, byl takovou ''kolébkou punku''. Hlavní postavou je Hilly Kristal, kterého zde hraje Alan Rickman.
Skoro celý film se v částech odehrává v komiksu. V komiksu časopisu Punk.
Uvidíte jak vznik klubu, tak i koncerty odehrávající se uvnitř. Nahlédnete i do zákulisí, kde se seznámíte s Hillovými problémy jak s financemi tak i v rodině a mezi přátely. Zároveň si budete moct ''poslechnout'' mnoho kapel a i významných zpěváků/zpěvaček. Například Iggy Pop, Patti Smith, Ramones, The Dead boys, Television, Blondie...atd. Bohužel ve filmu nejsou opravdové záznamy z koncertů, což mi tam trochu chybělo.
Určitě stojí zato film vidět. Objevíte historii a tajemné zákulisí slavného ameriického klubu i samotného Hilly Kristala.

Sid and Nancy
Hudební životopisné drama z roku 1986. Režisér Alex Cox ve filmu ''sleduje'' vztah Sida Viciouse (Gary Oldman) a Nancy Spungen (Chloe Webb). Film ukáže Sidovu světlou stránku, ale kdo zabil Nancy je i tady stále záhadou. Přestože herecký výkon nestojí za moc, film dokáže dojmout a přinutí zamyslet se.

Policejní akademie (první díl)
Americkou komedii z roku 1984 režíroval Hugh Wilson. Nevím, zda se dá zařadit do ''punk filmů'', ale určitě se tam punk trochu objevuje. Jak už název vypovídá, děj se odehrává v policejní akademii, která se vyjímečně otevře pro všechny bez ohledu na pohlaví, rasu, věk, postavu, vzdělání, nábožeství...Film musí člověk brát s trochou nadsázky a musí mít pochopení pro hlavní postavu-Mahoneyho (Steve Guttenberg).
Děj dává i smysl a člověk se zasměje. Doporčuji skouknout.

SLC punk!
Film o dvou punkerech ze Salt Lake City z roku 1998 režíroval James Merendino. Stevo (Matthew Lilard) a Heroin Bob (Michael A. Goorjian) vás postupně ''seznámí'' s lidmi v jejich okolí a otevřou vám oči co se týče anarchie a punku z jejich pohledu. Ve filmu se děj protíná se Stevovýmy úvahamy. Nedá se tam vše pochopit hned, ale člověk se díky tomu dokáže zamyslet ''nad životem''. Film se mi líbil, ale konec byl docela překvapivý.

Videoklipy

7. dubna 2016 v 21:27 | Indián |  Hudba a kapely

Už jsou to čtyři měsíce, co skončil rok 2015, za ty čtyři měsíce vyšlo už spoustu dobré muziky. Rozhodl jsem se vám ukázat tři videoklipy, které mě zaujali a vyšly v roce 2016.


Konflikt

2. dubna 2016 v 16:57 | Rony |  Hudba a kapely

Slovenská punk-rocková kapela Koflikt hraje již od roku 1990 tehdy ještě pod názvem Azyl. Roku 1992 se přejmenovala na Konflikt A a teprve od roku 1998 vystupuje pod jménem Konflikt. Na kapele je skvělé, že nehraje pouze tradiční punk-rock, ale přidává i prvky HC, metalu, SKA...

Současné složení kapely:
Robert Jurányi - kytara, zpěv    Kristián Kadlečík - basová kytara, vokály     Alojz Horník - bicí, vokály
           "Jury"                      "Kristi"                          "Lojzo"

Webové stránky kapely najdete zde.

Vision days

2. dubna 2016 v 16:30 | Rony |  Hudba a kapely

Vision days je česká ska-punková kapela hrající od roku 1990, kdy ještě hrála pod jménem WA:D. Než se z nich však kolem roku 2001 vyvinula tak skvělá punková skupina, hráli nejprve gothic-rock. Kapela již od roku 2000 pořádá Brněnec fest aneb punkovey klystýr,který se koná kde jinde než v Brněnci odkud také kapela pochází.

Její současné složení je:
IAn - kytara, zpěv
PETRPUNK - basa, zpěv
Tomík - basa záskok, zpěv
Míra - záskok basa
Gašpo - produkce, záskok basa
CHAOS - kytara, harmonika
Kryštof - bycí, zpěv

Jejich nejnovější a asi jedno z nejlepších je album Don't worry be punk, ke kterému jsou natočeny čtyři videoklipy. A to k písním: Cesta do hlubin punkáčovy duše, Ať nám to stojí, Punk jako řemen, Old punx

Kapela hraje dodnes a má i své stránky, které najdete zde.

P.U.M vydávají nové album

1. dubna 2016 v 18:46 | Indián |  Novinky

Pražská kapela Pivaři Umírají Minimálně, zkráceně P.U.M, vydávají nové album.