Březen 2016

E!E

31. března 2016 v 16:22 | Rony |  Hudba a kapely
E!E (jinak také Eečka) je asi jedna z nejznámějších českých punk-rockový kapel.
Hraje již od roku 1987, kdy v Příbrami vznikla.

Složení kapely je:
Bořivoj Řehoř-zpěv         Petr Stawarz-kytara, zpěv       Roman Vojtíšek-bicí
Petr Stawarz

Petr Mottl-kytara         Robin Davídek (host)-kytara        Petr Bakalerov (bohužel zemřel v r. 2013)-zpěv, kytara

Kapela hraje dodnes a za tu dobu měla už mnoho koncertů. Objevila se též v několika dokumentech České televize.
Obrázky jsou pořízeny z jejich webové stránky, kterou najdete zde.

Punk v ČR během 80tek

30. března 2016 v 22:03 | Rony |  Historie Punku
Dnešní punková generace už punk bere jako ,,samozřejmost,,. Je hodně punkshopů a policie naše výtržnictví už tolik neřeší. Musíme si ale uvědomit, že ne vždy tomu tak bylo...
Do Československa se punk dostal až někdy kolem osmdesátých let. Tehdy se sem dostal skrz časopisy typu bravo a též skrz nějaké ty informace ze západní kultury. V Čechách v té době, kdy už si v Anglii celá královská rodina konečně oddechla od Sex pistols, totiž panoval komunistický totalitní režim. StB na punkery číhalo na každém rohu a kapely hrající punk-rock to neměly vůbec jednoduché. Kolikrát měly zakázáno hrát, či se na jejich koncerty dostalo StB převlečené za pankáče a odvedly všechny ,,účastníky,,.
Punkáči byli označováni za příznivce nacismu. Jednak proto, že se někteří inspirovali Sidem Viciousem a jeho trikem se svastikou a jednak proto, že se stavěli proti komunistům. Pro punkery to byla opravdu zlá doba, ale zato díky tomu vzniklo tolik skvělých kapel.
Policie byla velmi krutá. Někdy to byly jen nepříjemné rozhovory s pankáči týkající se jejich vzhledu, názorů, hudby, rodiny...apod. Jindy došlo až k fackování či přiskřipování prstů do šuplíku (což mohlo způsobit i několi zlomených prstů) a kolikrát i mlácení obuškem. Dnes už se to tak neděje. Aspoň ne v Čechách a my si to připomínáme jen dokumenty, či v nekonečných telefonátech s babičkou, která nám vysvětluje, jak to bylo hrozné.
Zkuste si to ale zažít (naštěstí nemluvím z vlastní zkušenosti). Jdete si jen tak po ulici. Na sobě máte šokující hadry a lidi na vás koukaj. Najednou se k vám ale rhne uplně cizí chlap, vytáhne obušek a začne vás mlátit. Nakonec vás odvede na stanici, kde se vás snaží zlomit v citově nepříjemných rozhovorech, při kterých může dojít k dalšímu násilí.
Teď už nám to může být skoro jedno, protože policie kolem nás projde maximálně tak s nasupeným pohledem (i když...jsou i vyjímky) a problémy máte spíše ve škole a v rodině.
A někdy si říám, není trochu škoda, že už se ten punk nebere tak vážně?

Nová deska od kapely N.VÚ

30. března 2016 v 18:00 | Indián |  Novinky

Tak a je to tady, po šesti dlouhých letech vydává jedna z nejoblíbenějších punkových kapel u nás svojí novou desku.


O blogu

28. března 2016 v 16:48 O blogu
No, něco o tomto blogu.
Tenhle blog se týká hlavně punku. Všechno možný o jeho historii, hudbě, názorech... Vobčas tu najdete něco k rock 'n' rollu, skinheadům apod. Jinak tady najdete nějaký DIY návody, něco o kapelách, ...atd.
Většinou píšu články na tabletu, takže se omlouvám, za nějaký překlepy nebo tak. Taky tady nejsem moc často, takže články moc přibejvat nebudou.
To je asi všechno,
zbytek se dovíte v jednotlivejch článcích,
Rony