Typy skinheadů

13. ledna 2016 v 16:40 | Rony |  Skinheads
Mno, takže. Jen tak pro začátek: Ne všichni skini jsou náckové/rasisti!!! Navíc, kolikrát potkáte skinheady s punkery, nebo na punkovejch koncertech. Za komančů to neměli lehký stejně jako pankáči a tak drželi spolu. Tady vám uvedu několik typů skinheadů. Myslím, že sympatičtější vám budou asi ty levicový:D

S.H.A.R.P. (Skinheads Against Racial Prejudice)
Jsou to protirasističtí skinheadi. Proti útisku menšin a platí pro ně heslo ,,Punks and Skins United,,. Často nášivky a placky s nápisy: Punk and Skins United, 69, If The Kids Are United, ...

Trojans (Tradicionálové)
Nerasistický a apolitický postoj. Poslouchají SKA a skinhead reggae. Časté značky oblečení: Fred Perry, Ben Sherman, Lonsdale... (podobné nápisy jako mají S.H.A.R.P.). Tradiční skinheadi.

R.A.S.H. (Red and Anarchist Skinheads) (Redskins)
Levicoví skinheadi. Anarchističtí. Často nosí rudou hvězdu, červený boty/tkaničky a nebo červené bombery.

Oi! Skins
Skini poslouchající Oi!. Někteří bohužel rasističtí (některý Oi! se tak trochu posralo...). Často na punkovejch koncíkách.
Bohužel Oi! je některý prostě dost nacionalistický, ale to původní ne. Vychází ze street punku. Známá O

Boneheads
Fašistický a neonacistický skinheadi. Bonehead=hlupák, kostnatá hlava:D

A pak ještě ti neonacističtí a fašističtí skini, kterým se říká různě, ale jsou to prostě "skinheadi" a tak si lidi myslej že každej skin je rasista a nácek, ale původně tomu tak nebylo. Neonacisti maj často nápisy typu: 88 (=HH-Hail Hitler), nebo jen 8 nebo 18 (dle pořadí písmenek v abecedě, A=1, H=8)

Díky za přečtení článku, doufám, že vám to je teď jasnější. Informace jsem čerpala hlvně z vlastní hlavy, ale taky z tohoto bezva blogu: http://punkandskins.blog.cz/ (určitě se na něj mrkněte) a z wikipedie:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama