Leden 2016

Skini-vzhled a neb jak je poznat

13. ledna 2016 v 16:49 | Rony |  Skinheads
Jak poznat skinheada? Jednoduše. Hlavním typickým znakem je holá hlava :) Právě proto si lidi protirasistický a AFAácký skinheady plete s náckama. No, oni se zhledově moc rozpoznat nedaj. Bohužel.
Říká se, že nácci ukradli skinům identitu. Je to vlastně docela pravda, ale skinheadi vznikali tak nějak z dělnický třídy a někteří se pak prostě začli pravicově orientovat.
Ale víc k jejich vzhledu.
Tak tedy, skini maj prostě holou hlavu (od toho-skinhead), ale skinheadky maj většinou jinej účes. Vepředu maj většinou ofinu, a pak na týlu ňáký prameny a jinak taky holohlavý :D

skinhead

skinheads girl

Jinak, co se týče oblečení. Tradiční skineadi nosí polokošile, či trička s anglickou vlajkou. Potom často bombery (red skins nosí červený) a kšandy (někteří skáčkový). Džíny maj většinou světlý (ale na tom nesejde) a zkrácený nebo jen vohnutý. K jejich vzhledu patří taky boty a to nejčastějc Martensky (někteří nosí i steely). Většinou si potrpěj hodně na značky :)
RASH (neboli redskins) nosí červený, ale ne jen oni. Říká se, že když má skin (nebo kdokoliv jinej) v martenskách/steelách bílý tkaničky, tak že je prej nácek. Bohužel to tak často je, ale nemůžete to soudit jenom podle toho. Bílý tkaničky už nenosí jen nácci ;)

Punks and skins united!(když kliknete na obrázek, otevře se vám stránka vodkaď je stáhnutej)

Typy skinheadů

13. ledna 2016 v 16:40 | Rony |  Skinheads
Mno, takže. Jen tak pro začátek: Ne všichni skini jsou náckové/rasisti!!! Navíc, kolikrát potkáte skinheady s punkery, nebo na punkovejch koncertech. Za komančů to neměli lehký stejně jako pankáči a tak drželi spolu. Tady vám uvedu několik typů skinheadů. Myslím, že sympatičtější vám budou asi ty levicový:D

S.H.A.R.P. (Skinheads Against Racial Prejudice)
Jsou to protirasističtí skinheadi. Proti útisku menšin a platí pro ně heslo ,,Punks and Skins United,,. Často nášivky a placky s nápisy: Punk and Skins United, 69, If The Kids Are United, ...

Trojans (Tradicionálové)
Nerasistický a apolitický postoj. Poslouchají SKA a skinhead reggae. Časté značky oblečení: Fred Perry, Ben Sherman, Lonsdale... (podobné nápisy jako mají S.H.A.R.P.). Tradiční skinheadi.

R.A.S.H. (Red and Anarchist Skinheads) (Redskins)
Levicoví skinheadi. Anarchističtí. Často nosí rudou hvězdu, červený boty/tkaničky a nebo červené bombery.

Oi! Skins
Skini poslouchající Oi!. Někteří bohužel rasističtí (některý Oi! se tak trochu posralo...). Často na punkovejch koncíkách.
Bohužel Oi! je některý prostě dost nacionalistický, ale to původní ne. Vychází ze street punku. Známá O

Boneheads
Fašistický a neonacistický skinheadi. Bonehead=hlupák, kostnatá hlava:D

A pak ještě ti neonacističtí a fašističtí skini, kterým se říká různě, ale jsou to prostě "skinheadi" a tak si lidi myslej že každej skin je rasista a nácek, ale původně tomu tak nebylo. Neonacisti maj často nápisy typu: 88 (=HH-Hail Hitler), nebo jen 8 nebo 18 (dle pořadí písmenek v abecedě, A=1, H=8)

Díky za přečtení článku, doufám, že vám to je teď jasnější. Informace jsem čerpala hlvně z vlastní hlavy, ale taky z tohoto bezva blogu: http://punkandskins.blog.cz/ (určitě se na něj mrkněte) a z wikipedie:)

Typy punku

7. ledna 2016 v 16:50 | Rony |  Typy punku
Takže. Tady Vám uvedu několik typů punku. O některých se i trochu rozepíšu. Kdyžtak se koukněte i do mý rubriky Skinheads. Tam vám napíšu ňáký typy skinheadůa tak vůbec.
Mno, takže...

Nazi punk
Naprostá sračka. Pravicoví punks. Nácci, co se voblíkaj jako punkáči, ale hajlujou a tak. Vůbec nechápu, jak to mohlo vzniknout. Pár nazi punk kapel je, ale neznám je. Naštěstí.

Crust punk
Něco mezi punkem a metalem. Je to hodně anarchistický a antifašistický. je to hodně temnej punk, ale nijak mi nevadí.Punk-rock
Klasika. (michodem, punk beru spíš jako ten životní styl a punk-rock jako hudbu, jinak to vlastně ani nijak nerozlišuju). Tři až čtyři akordy. E!E, N.V.Ú., SPS, Vision days,....atd.


Pop-punk
Naprostá blbost a nechápu jak to mohlo vzniknout. Jediný, co to má s punkem společnýho jsou jednoduchý texty a maximálně tak ty elektrický kytary. Členové kapely si hrajou na pankáče. Uvedu příklad pop-punkovejch kapel: Green day, Sum 41, Blink 182...

Hardcore
Je to tvrdší punk. Nezastává tolik ty názory. Je hodně uřvanej, když to vezmu takhle. Dobrý HC kapely jsou The Casualties, Dead Kennedys, Purgen, Agnostic front, Black Flag...
Též antifašistický a tak.


Horror punk
Ten zas tak moc neposlouchám. Hodně známí horror punk jsou třeba The Misfits. Písničky jsou trochu pomalejší a jak už název vypovídá, texty jsou často s hororovými tématy.

Oi! punk
No, Oi! je vlastně hudba, která tak nějak spojuje punks a skins. Je celkem drsná,ale některý Oi! skupiny jsou třeba rasistický nebo nácci (ale jen některý). Například skupina Orlík, to byli rasisti. Jinak ale tradiční Oi! je v pohodě:)

A ještě různý druhy punku...