Co to je?

30. října 2015 v 14:45 | Rony |  Anarchie
Takže, takovej článek pro neznalce ohledně anarchie a anarchismu. Jen, upozorňuji, že je hodně obecný a je zde oavdu jen to nejpodstatnější.
Anarchie= podobně jako monarchie nebo demokracie je to ,,způsob vlády,,. Nebo spíš nevlády. Když je v zemi anarchie, znamená to, že tam nikdo není nikomu nadřazený ani podřazený. Není žádná věková, rasová, pohlavní ani náboženská (ani žádna jiná) diskriminace. Každý má stejná práva jako všichni ostatní a je rovnoprávnost. Anarchismus je tedy spíše levicový směr. Kdy v anarchii tedy ,,všechno patří všem,,.
Ti, kteří anarchii uznávají a věří, že je to ten lepší styl života se nazývají anarchisté. Často jsou to squateři, punkáči, metalisti....apod. Někdo za anarchisty považuje i hipíky, což je vkastně klidně možné, protože jejich heslo je: Peace, love and no war. Vlastně se tedy taky dají trochu považovat za anarchisty.
Ne každý punkáč musí být anarchista. Hodně lidí si anarchii s punkem spojuje. Punkáči jsou totiž často levičáci a kvůli ,,chaosu,, , který patří k jejich životu, jsou právě většinou označováni za anarchisty.
Znak anarchismu (životní směr/postoj uznávaný anarchistama) je áčko v kroužku:

Časté heslo anarchistů je: No gods no masters!
Ale protože je spousty druhů anarchismu a jeden z nich je právě třeba křesťanský anarchismus, tak to ne vždy platí. Zrovna u křesťanského anarchismu je myšlenka to, že tito anarchisté nechtějí, aby církev měla nějakou moc. Též nechtějí autority, až na jediného Boha, který pro ně ale není pozemská autorita a proto to berou jinak.
Doufám, že jsem vám to tedy nějak aspoň stručně vysvětlila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama